П'ятий кінофестиваль "Світло" 2019

Більшість нагород 5-го кінофестивалю «Світло» отримали фільми, створені у межах проєкту «Дивись українське!».

"За результатами голосування журі, більшість нагород 5-го кінофестивалю «Світло» отримали фільми, створені у межах проєкту «Дивись українське!», що реалізовується за підтримки Державного агентства України з питань кіно", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що гран-прі фестивалю отримав короткометражний фільм режисера Михайла Іллєнка «Урок». Спільне виробництво стрічки здійснили кінокомпанії FRESH PRODUCTION GROUP та Компанія "Вавілон".

Найкращим анімаційним фільмом визнано картину «Як розвеселити Самотність» режисера Степана Коваля.

Крім того, відзнаки кінофестивалю отримали ще кілька фільмів проєкту «Дивись українське!»: у номінації «Ігровий короткометражний фільм» І місце посіла стрічка «На своїй землі» режисера Саші Кирієнка; III місце – фільм «Чоловік» режисера та автора сценарію Оксани Артеменко, картина також отримала Приз глядацького журі. У номінації «Соціальне кіно» переміг фільм «Дякую» (режисер та автор сценарію Mаксим Люков).

Як повідомляє Держкіно, спеціальні дипломи кінофестивалю дісталися фільмам «Прощена неділя» режисера Саші Кирієнка за «Найкращу режисуру», фільм «На своїй землі» – за найкращий звук (звукорежисер Максим Гладецький). Одразу два актори, які знімалися у фільмах кіноальманаху, отримали спеціальні відзнаки у номінації «Найкраща головна роль» – Богдан Остромогільський, фільм «Прощена неділя» та Євген Інтелегатор, фільм «Чоловік».

Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив, що проєкт «Дивись українське!» започатковувався саме з метою поширення доброго, натхненного і світлого кіно.

"Тому прикметно, що фільми, які створювалися у його межах, тріумфували на фестивалі «Світло», що проводиться з цією ж метою.Крім того, журі фестивалю відзначило анімаційну картину «Як розвеселити Самотність», що також створена за підтримки Держкіно. Тож вітаю всіх учасників і переможців! Сподіваюся, завдяки таким заходам та проєктам світлих фільмів стане ще більше», – наголосив Іллєнко.

Міжнародний кінофестиваль "Світло" – це платформа для презентації культурного і просвітницького кіно та пошуку молодих талановитих кінематографістів.

Третій кінофестиваль "Світло" 2017

Cпособно ли еще современное кино на просвещение? Причем просвещение в смысле озарения светом, ведь именно под такой метафорической концепцией третий год проходит международный кинофестиваль "Свет".

Cпособно ли еще современное кино на просвещение? Причем просвещение в смысле озарения светом, ведь именно под такой метафорической концепцией третий год проходит международный кинофестиваль "Свет".

По сравнению с "Молодостью" и Docudays UA, "Свет" очень молодой и не особо нашумевший проект с короткой программой. От других его также отличает тематика - главной задачей организаторов является пропаганда моралистического, доброго кино. И это не удивительно, ведь печали в нынешнее время и так хватает, а люди от этого быстро устают.

Но на практике оказалось, что без печали добра быть не может. Вернее, что до боли актуальные темы трудно не затронуть, а тем более рассказать через камеру. Немудрено, что из 30 представленных лент большинство касались социально значимых проблем.

Список победителей действительно получился интересным. Основному жюри (Светлана Шаповалова, Снежана Егорова, Лариса Котлякова, Нина Ильина, Леонид Мужук) потребовалось полтора часа, дабы определиться с выбором номинантов.

Итак, гран-при фестиваля получил игровой короткометражный фильм "Граница Веры" режиссера Оксаны Войтенко. Однозначно справедливое решение, ведь помимо мастерской съемки подкупает напряженный сюжет. Времена большевистского режима. Разведчица повстанческого отряда Вера, выполняя очередное важное задание, влюбляется в молодого дезертира, который согласился перевести ее через границу. Пережитое настолько меняет планы героини, что уже с пистолетом в руке ей приходится выбирать между любовью и свободой.

А вот в номинации "Игровой короткометражный фильм" первое место заняла картина "Высокая гора" (режиссер - Владимир Бакум), в которой без единого слова отлично показано известное многим чувство ожидания. Жизнь главного героя, армянского переселенца, проходит в уходе за садом и постоянной тоске по сыну, который вот-вот должен вернуться с войны. Все, о чем он мечтает, - это беззаботная жизнь вместе с сыном и цветущий сад, в память о Родине. И сын приходит. Но тот, кто хоть раз бывал на войне, прежним никогда не возвращается. И, к сожалению, планы отца с планами сына не совпадают.

Не обошлось и без социальных роликов. Лучшим, по мнению жюри, оказался "Он заплатил" режиссера Юлии Мироненко. Это тот случай, когда детский голосок за кадром настолько смешно начинает рассказывать историю, что в конце становится стыдно даже пикнуть. Ведь концовка оказывается плевком реальности, который еще долго не можешь смыть со своего лица. Потрясающий ролик об Украине, о системе "кумовства".

В номинации "Анимация" победил иранский режиссер Махназ Яздани. Его иронический мультфильм Help говорит со зрителем на привычном ему языке. Что делает общество XXI в., когда кто-то попадает в беду? Помогает? Вряд ли. Снимает на камеру мобильного.

Но что точно умеют снимать украинцы, так это документальное кино. Здесь зрительское и основное жюри единогласно отметило работу военного журналиста Руслана Ганущака. "Брат за брата" - это не очередной короткометражный документальный фильм про АТО или добробаты, как может показаться. Это целая история человеческих жизней, в которой есть как свет, так и тьма. В спецподразделении "Азов", начиная с 2014 г., было около 100 грузин, и все они вместе с украинскими добровольцами защищали поселок Широкино под Мариуполем. Говорят, что общий враг объединяет. Но много ли найдется тех, кто готов умереть за чужую страну, когда и за свою-то страшно?

О войне снимать сложно. И по-настоящему, чтоб не фальшиво, редко у кого получается. Поэтому чувствуется, что Руслан не просто снимал, а сам участвовал в боевых действиях. И в отличие от многих других документальных лент военного характера, в этой нет никакого подтекста. Здесь показаны сами факты то настоящей дружбы, а то и цинизма, и животной сущности человека. Пожалуй, самым сильным моментом в фильме выступают кадры с эвакуацией тела одного из грузин. Тактика подкладывания мин под тела погибших давно известна и у многих не вызывает даже удивления. Но когда по щеке вдруг начинает катиться слеза, понимаешь, что это "то самое". Таким, пожалуй, и должно быть документальное кино: выворачивать наизнанку и заставлять переосмыслить ход собственно жизни.

Кроме главных номинаций, были также и специальные призы жюри:

  • - за лучшую авторскую работу
    "Мина". Режиссер: Вофка Соловей (Украина)
  • - за лучшую детскую роль
    "Большой". Режиссер: Юрий Солодов (Россия)
  • - за лучшую детскую роль
    "Большой". Режиссер: Юрий Солодов (Россия)
  • - за лучшую студенческую работу
    "Вечер Сен-Санса". Режиссер: Наталья Киселева (Украина)
  • - за оригинальное решение темы
    "Цветок". Режиссер: Владислав Сергиенко (Украина)

Хорошо, что размышления о кино никогда не смогут быть объективными. Любое искусство создано прежде всего для созерцания и только потом - для обсуждения.

Наталья Лагодинская. «Зеркало недели».

Другий кінофестиваль "Світло" 2015

Фільм «34 телеканалу» отримав головну нагороду міжнародного кінофестивалю


Друга перемога за місяць. Проект «34 телеканалу» отримав головну нагороду міжнародного кінофестивалю «Світло». Відбувся він у Києві. Про це повідомляють «Деталі».

Крім України, участь в ньому брали режисери та студії з Іспанії, Швейцарії, Білорусі та Росії. Організатором виступив Союз християнських письменників України. Автору документального фільму «Всупереч. На два фронти »Ірині Мороз аплодував весь зал. На суд журі вона представила дві свої роботи.


СВІТЛЕ КІНО ВДРУГЕ ДЕМОНСТРУЮТЬ У КИЄВІ


Уже вдруге Київ приймає міжнародний кінофестиваль «Світло», в якому немає місця стрічок про насильство і аморальності. Протягом 6-8 грудня в столиці проходить показ відеоматеріалів, покликаних привнести добро і світло в сучасне життя. Кінопоказ почався з міні-концерту і доброго мюзиклу в кінотеатрі «Кінопанорама» вчора, 6 грудня.

нагородження переможців Кінофестиваль стартував, коли дітлахи винесли на сцену свічки і запалили їх в знак добра, яке своїми творами постаралися передати майстри кінематографу. Організатор кінофестивалю, глава Спілки християнських письменників України Костянтин Шаповалов підкреслив, що це вже другий подібний захід: «Це певний знак для України. Ми втомилися від стрічок про злі, насильстві, війні. Я впевнений, що суспільство потребує чистому, світлому кіно, готове дивитися його щодня. Вірю, що ми лише на початку відродження світлої мрії українського народу - затвердження духовності і моралі ».

У цьому році роботи у всіх номінаціях були присвячені темам любові, відносин батьків і дітей, дитячим і дорослим мріям. Окремим блоком в рамках кінофестивалю представлені роботи, що розповідають про життя в зоні АТО, про роботу волонтерів і капеланів. Якщо раніше організаторам доводилося самим шукати авторів кіно, тепер вони самі знаходять їх. Причина тому - попит з боку глядача, впевнена заступник директора кінофестивалю, глава оргкомітету Світлана Тимошенко: «Тему фестивалю цього року вибирали самі люди. У суспільстві є попит на світле кіно, з моральними історіями. Ми всі тягнемося до наших сімей і знаходимо в них щастя. Гроші вже не є першою цінністю. Але, на жаль, більшість стрічок знімається на кошти самих режисерів і часто не окупається, поки державні кошти практично не виділяються ».

Режисери з Іспанії, Швейцарії, Білорусі, України та інших країн представлять свої роботи в декількох номінаціях: ігровий повнометражний фільм, ігровий короткометражний фільм, соціальний ролик, документальний короткометражний фільм, музичний кліп, анімація і документальний повнометражний фільм. Кінофестиваль «Світло», за словами ініціаторів, покликаний збирати і пропагувати світле, культурне, просвітницьке кіно не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

Відкриття почалося з виступу музикантів, зокрема з рідкісного дуету арфи і скрипки, акапельного співу у виконанні квінтету United People та авторської пісні на вірш Тараса Шевченка від переможця шоу «Голос країни» Ігоря Горохоцкого. Настрій для всіх подальших робіт задав перший український сімейний мюзикл «Трубач», представлений в загальному прокаті навесні 2014 року.

Побачити і насолодитися світлими стрічками матиме можливість кожен протягом ще двох днів. Перегляд конкурсних фільмів триватиме 7 та 8 грудня з 18:00 до 22:00 в кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19). Детальніше про фестиваль ви можете дізнатися на офіційному сайті http://kinofest-svet.com.ua/.


Джерело: risu.org.ua

У столиці показують світле кіно

6 грудня о київської «Кінопанорамі» стартував ІІ Кінофестиваль «Світло» ( «Світло»). Протягом трьох днів українські та зарубіжні автори будуть надихати, дарувати глядачам віру і надію, нагадувати про вічні цінності. У 2015 році організатор фестивалю - Спілка християнських письменників України (Спілка християнського письменників України, СХПУ) - зосередив увагу глядачів на любов і красу, відносинах батьків і дітей. Чи не обійдена увагою і тема волонтерства, солідарності, патріотизму в контексті військового конфлікту на сході України.

Через участь християн в організації кінофестивалю я прийшла в день відкриття з деяким побоюванням. Очікувала побачити напівпорожній зал, жінок в хустках, батюшок з величезними хрестами і без смаку зроблені пропагандистські фільми про те, як треба правильно жити і вірити. Насправді все виявилося інакше. Зал битком набитий. Людей стільки, що деяким доводиться стояти і сидіти в проході. Публіка різношерста, від малого до великого. Дуже багато дітей, особливо на фільмі-відкритті фестивалю - повнометражному «Трубач» (режисер Анатолій Матешко). Добротно зроблена в Україні кіно для сімейного перегляду з красивою картинкою, хорошою музикою, запам'ятовуються танцювальними номерами, цікавими художніми рішеннями. Фільм, події якого розгортаються в Києві, залишає яскраві враження. Та й інші роботи не залишали глядачів байдужими, викликаючи сміх, сльози і оплески в залі.

На кінофестивалі представлені роботи режисерів з України, Іспанії, Швейцарії, Білорусі та інших країн. У програмі можна знайти художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи і соціальні ролики. Загальним став їх формат - відсутність насильства й аморальності. І хоча рівень деяких робіт все ж залишає бажати кращого, а доцільність включення їх в програму викликає питання, сама наявність нової вітчизняної кінопродукції українською мовою заслуговує похвали.

Розвиток української культури, поліпшення духовного стану суспільства - основні цілі всіх проектів Спілки християнських письменників України. І актуальність цього видно на прикладі кіномистецтва. Адже багаторічну кризу в українському кінематографі так і не подолана, помітно технологічне відставання, слабкість сюжетів і акторських робіт. Навіть перший день фестивалю «Світло» завершився короткометражним фільмом «Ліла» (режисер Карлос Ласкано) - іспанської роботою, яка виявилася на голову вище всіх українських короткометражок, представлених до цього.

Цей фестиваль навряд чи можна назвати виключно християнським. Тут представлені відеороботи, що розповідають про віру в Бога не безпосередньо, що ілюструють - більш-менш вдало - важливі людські цінності, такі як сім'я, дружба, віра в себе, допомога іншим, патріотизм, творчість і свобода особистості ... Іншими словами, моральне кіно - і при цьому не нудне! Відсутність євангелізації «в лоб» здається правильно обраної стратегії і організаторів кінофестивалю, і самих авторів робіт (серед яких є християни).

З самого початку АТО християни-журналісти зіткнулися з непростим і небувалим досі викликом: як висвітлювати військовий конфлікт, що відбувається на території України і за участю українців, в ЗМІ. З одного боку, хотілося уникнути ретрансляції насильства, смерті і страху в суспільстві, з іншого - показати досвід, пережитий, зокрема, солдатами і добровольцями, який народжував в них віру і надію. Розповісти життєстверджуючі історії того, як віра в Бога допомагає їм вистояти, вижити.

І потрібно сказати, українські режисери змогли гідно реалізувати задум колег-журналістів. Два документальні фільми - «З країни в Україну 2. Батальйон »(режисер Карина Громова) і« Всупереч. На два фронти »(режисер Ірина Мороз) - блискучі приклади" м'якої євангелізації ". Перед початком кожного з фільмів у мене виникало сильне бажання встати і піти із залу. Як автори впораються з цією важкою темою? Зачеплять правильні душевні струни без того, щоб використовувати нехитрі прийоми для видавлювання сліз? Чи будуть вони в достатній мірі талановиті, правдиві і делікатні? Але роботи виявилися гідними.

Обидва фільми побудовані на реальних історіях людей - українських солдатів, воїнів-добровольців і волонтерів, які слідують покликом своїх сердець. Будні в незвичних обставинах війни, життєві драми ... І ось коли ти переймаєшся симпатією і довірою до цих героїв, стежиш за їхньою долею, співпереживати їх труднощів, то поступово наближаєшся до точки катарсису. Золотозубий солдат-доброволець раптом згадує, як звернувся до Бога, покаявся, перестав пити, пішов в АТО. Каже: «Я хочу заспівати вам псалом» - і від його невмілого, але дуже щирого співу там, в ненормальному світі війни, мурашки біжать по шкірі. Або бабуся Люда - така давня, з голосом, немов витертою часом, як і риси її обличчя - день у день пригощає українських солдатів на ж / д вокзалі в Дніпропетровську морозивом. Вона згадує час, коли їй навіть жити не хотілося, хотілося під поїзд кинутися, а потім життя набуло сенсу. Мало не з першого дня, як солдати стали з'являтися на вокзалі, вона тут, з ними, розділяє тяготи очікування на шляху їх слідування з одного пункту в інший. Українська Мати Тереза з гіркотою задається риторичним питанням, щиро обурюючись: хлопчики ризикують життями, захищаючи Батьківщину, а українські товстосуми сидять на своїх мільйонах. Що вони будуть робити з цими багатствами після смерті? У Біблії сказано, у справах їх судіть їх ... У залі лунають оплески.

На завершення першого дня кінофестивалю «Світло» провідні закликають глядачів: «Дивіться світле кіно!» Вони абсолютно праві. Варто подивитися, відчути біль і радість героїв картин, спільно пережити разом з ними, змінитися на краще. Приходьте.


Ольга Рибачук, religion.in.ua

Перший кінофестиваль «Світло»

Лише духовне и моральне кіно. У столице пройшов перший хрістіянській кінофестиваль «Світло». На ньом показали тридцять Чотири стрічки як ігрові, так и документальні.

Ініціатором кіноподії Виступ Спілка християнського письменників України. Самі організаторі даже НЕ очікувалі, что перша ластівка стані НЕ лишь успішною в Україні, а й зацікавіть закордонний режісерів.

Кінофестиваль «Світло» має на меті пропагуваті в Україні моральне кіно. ВІН Виступає за формат фільмів, передач, відеотворів, в якіх НЕ буде місця насильству та аморальності.

Від контентовіх обмежень якість стрічок НЕ постраждала. У цьом запевне члени журі, среди якіх низька іменітіх кіно та телефахівців.

В течение трех днів Глядачі малі змогу продівітіся повнометражні, короткометражні документальні та ігрові роботи, фільми для дітей, соціальні ролики та музичні кліпи. Організаторі відзначілі нагородили авторів найкращих відео творів, среди Іншого переможці получил и цінні книги.

Кінофестиваль «Світло» - це платформа для збору, пропаганди світлого, культурного, просвітніцького кіно в Україні и за кордоном, тож, як запевне організаторі, з шкірними роком ВІН лишь набіратіме обертів.


Анна Строкань. Євген Полінкевич. «Новини культури».

Телеканал "Глас" про кінофестивалі "Світло"


Наталія Дробязко, Телеканал "Глас".

У Києві пройшов кінофестиваль «Світло» (відео)

Кінотеатр «Кінопанорама» в Києві ненадовго перетворився на популярну кінематографічну майданчик. У столиці України пройшов кінофестиваль «Світло». Конкурс проходив другий раз, і з кожним разом розширюється географія його учасників. Свої роботи представили студії, телеканали, незалежні творці не тільки з України, а й з Росії, Білорусі, Іспанії, Швейцарії. Три дня глядачі насолоджувалися світлим кіно, здатним зробити кожного з нас трішки добрішим і вселити надію на краще.

За три дні фестивалю до уваги глядачів були представлені всі види кіно, які висвітлювали моральне, світле і надихаюче мистецтво. 43 фільму в 6 номінаціях - ігровий короткометражний фільм, анімація, соціальний ролик, музичний кліп, документальне кіно, - відмінна майданчик, як для початківців, так і для професіоналів. Перед журі кінофестивалю стояло складне завдання, адже робіт було багато, проте рішення було одноголосним.

Костянтин Шаповалов, президент кінофестивалю «Світло»: «Фонтан робіт дуже хороших, всі вони підходять під категорію« Світле кіно ». Я думаю, що глядачі, які приходили в цей зал, залишилися задоволені тим, що вони бачили. Хтось щось переглянув в своїх поглядах, можливо. Дуже хороша робота мені сподобалася про військових капеланів, які зараз служать у зоні АТО. Кілька робіт чудових. Я навіть не знаю, журі буде дуже складно вибрати кращу з них, тому що вони всі гідні один одного. Я думаю, що дуже багато телеканалів транслюватимуть ці фільми, і не обов'язково фільми-переможці. Але я думаю, що будуть брати фільми, які займали 2, 3, 4, 5 місця. Дуже багато робіт, які гідні бути переможцями, але, на жаль, переможець завжди один ».

Анімаційний фільм «Про жадібність якийсь пташки» посів перше місце. У мультфільмі режисер Ліза Безручко розкриває тему жадібності.

Фільм режисера Ірини Мороз «Всупереч. Капелан »виграла в номінації« Документальний короткометражний фільм ». Священик Дмитро надягає рясу, збирає продовольство для бійців і їде на передову.

Перше місце в номінації «Ігровий короткометражний фільм» зайняла кінострічка режисера Ганни Дем'яненко «Тримай удар». У картині головний герой нічим не примітний Гоша, в свої 30 років вважає себе повним невдахою, але раптом на його шляху з'являються люди, які захотіли йому допомогти змінити життя на краще.

Всі переможці кінофестивалю «Світло» отримали пам'ятні призи та дипломи. Також, за указом глави Союзу Християнських письменників України, за значний внесок у розвиток вітчизняного телерадіомовлення та поширення християнської культури і християнських цінностей були нагороджені: радіостанції «Марія» і «Еммануїл», телерадіокомпанія «Глас». Орденом Георгія Побідоносця нагородили засновника телеканалу CNL Максима Максимова.

Максим Максимов, засновник телеканалу CNL: «Мені вручили Орден, навіть не знаю, за що. Але, напевно, за якісь заслуги в ЗМІ, в принципі, працюю багато, 15 років віщає. Мій перший хрест. Зараз я навіть прочитаю, що це за хрест. Для мене це величезне здивування. Я намагався, трудився, і Україна оцінила. Георгій Побідоносець, Орден II ступеня. Дуже радий, отримав, я тепер орденоносець ».

Завершення фестивалю, вважають організатори, - це початок підготовки до наступного, який вже точно відбудеться в 2016 році.

 

Інформаційне Агентство CNL-NEWS

 

Фестиваль кіно «Світло»


Олександра Світла. Олег Зорін. «Православний вісник».

У Києві стартував кінофестиваль «Світло»

Понад 400 людей відвідали відкриття II міжнародного кінофестивалю «Світло», який стартував 6 грудня в Києві.

Відкрив подія ігровий повнометражний фільм «Трубач» українського режисера Анатолія Матешко. Глядачі разом з героями картини переживали, засмучувалися і сміялися.

< «У зв'язку з тим, що автори фільму виїжджали, ми надійшли кілька нестандартно - нагороду їм ми вручили до перегляду. І з оплесків глядачів, ми переконалися, що ми це зробили не даремно », - розповів БОГ.NEWS Костянтин Шаповалов, президент фестивалю, пастор церкви« Ранкова зірка ».

У семи номінаціях кінофестивалю представлені роботи режисерів з України, Іспанії, Росії, Білорусі, Швейцарії.

«У цьому році кінофестиваль обіцяє бути більш насиченим більш цікавим, ніж це було в 2013. Я очікую відродження українського світлого кіно, появи нових авторів, які б привнесли в наш кінопродукт свої ідеї », - поділився Костянтин Шаповалов.

За його словами, організатори виділили 150 місць воїнам зони АТО, які в даний час проходять лікування в госпіталях і санаторіях, а також сім'ям загиблих бійців.


Джерело: BogNews

Перший кінофестиваль "Світло" 2013

Державна Телерадіокомпанія "Культура" про кінофестиваль "Світло"


Карина Громова, Віктор Головко, В'ячеслав Риков, Алла ПІРГАЧ, Валерій Циферов, ТРК "Культура".

Програма телеканалу "ЦК" про кінофестиваль "Світло"


Олеся Доліна, Телеканал "ЦК".

ПЕРШИЙ Християнсько кінофестиваль «СВІТЛО» відбувся У КИЄВІ

Побувала и описала Тетяна МУХОМОРОВА

У Києві в течение трех днів, з 26 по 28 вересня, у Будинку кіно Відбулась історична для українського кінематографу Подія, а самє Перший кінофестиваль «Світло». Організаторі орієнтовані на создание морального кіно, Пожалуйста нестіме світло у Людські душі.

нагородження переможців Дебют фестивалю состоялся у Будинку кіно у самому серці Києва, куди свои Творіння привезли режисер НЕ лишь з України, а й из России, Беларуси та США. Головна мета організаторів - создать новий конкурс для митців, Які пропагуватімуть кіно без насилля, аморальності, Аджея в Основі стрічок має лежать ті самє духовне світло, на честь которого и вінікла назва проекту.

Подібний задум треба Варто смілівім, Аджея три дні марафону фільмів Із вічнімі цінностямі зібралі Чима поціновувачів. Пріємною деталлю стало, что подібний Захід приваб НЕ лишь старше поколение, а й молодь, представник якої були среди публікі та учасников.

Атмосфера фестивалю булу Надзвичайно домашніх. Хоча там НЕ Було ввімкнене опалення и КОЖЕН БУВ змушеній щосілі кутатісь у верхній одяг, однак Було настолько тихо, щиро та тепло від представлених стрічок. Зі свого боку можу лишь подякувати Організаторам, Які оперативно та радісно відповідалі на всі питання.

«Можу только уявіті, скільки роботи стояло за кожної хвилини фільмів. Цьом допомагать две Головні СКЛАДОВІ. Перша - це істина, момент творчості, Які були Народжені від зустрічі двох людей. А друга - це сам діалог между людьми, розуміння Одне жодного не лишь на зовнішньому, а й на внутрішньому Рівні. Через подібне єднання можлива і творчість, и передача того світла від внутрішнього вогню митця. Дякуємо за вашу радість, Якою ви поділілісь з нами », - зазнача у життя без промові представник спонсора, видавництва від Києво-Могилянської академії« Дух і літера ».

Фестівальні стрічки, короткометражні та повнометражні Творіння, кліпи та соціальні ролики віклікалі іноді сльози, а іноді й щире Захоплення та радість. В течение трех днів Глядачі змоглі ковтнуті свіжого Повітря та порінуті в атмосферу однодумців, Які ставлять на меті пропагування християнського цінностей. Можна сміліво Сказати, что фільми-учасники усіма силами намагались втіліті ідею світла у життя.

«У кожному представленому фільмі Було світло и нам важліво, щоб воно трівало и продовжувалось следующего року, щоб фестиваль живий далі», - йшлось у вітальній промові від Членів журі.

Мирослава Которович и Ігор Саєнко На завершення третього фестивального дня організаторі подарували Глядач неперевершений Виступ Мирослави Которович (скрипка) та Ігоря Саєнко (акордеон), Які віртуозно зігралі два танго та «Аве Марія». Окрім того, вечір прикрас Виступи співачкі Реал Іванні та театрально-хореографічний номер зі свічкою.

Невімушену паузу, поки журі встановлювали переможців, легко перекрити ведуча вечора, зачитавши свои два вірші, Які скоро війдуть у збірці. За цею годину для переможців приготували авторські нагороди фестивалю, віконані у форме червоного полум'я свічки.

После цього на сцену піднявся президент «Світла» и голова Союзу Християнсько письменників України Костянтин Андрійович Шаповалов, Який оголосів початок нагородження, до чого перейдемо и ми.

Номінація «Кращий документальний повнометражній фільм»

3 місце - «Право на маму», режисер Олексій Бурікін, Росія, Москва;

2 місце - «Богоискания слов'янських народів.Прихід християнства на Русь », реж. Тамара Нінічук, автор Олександр Шевченко, США, Сакраменто;

З першого місцем журі не определена.

Номінація «Кращий короткометражний ігровий фільм»

3 місце - «Поговори зі мною, тато!», Реж. Ілля Воєвудчук, Україна, Київ;

2 місце - «Цвяхи», реж. Монахиня Іоанна (Орлова), Білорусь, Мінськ;

1 місце - «Як Спаситель в гості ходив», реж. Віталій Любецький, Білорусь, Мінськ.

Номінація «Краща режісерська робота» получила єдиного тріумфатора, которого підтрімало Об'єднання кінематографістів України, а самє режисера Віталія Любецька з Беларуси. Судді особливо підкреслілі его роботу у фільмі «Лампадка».

нагорода фестивалю Номінація «Кращий музичний кліп»

3 місце - «Лише у тебе прощення», реж. Світлана Кривич, Україна, Київ;

2 місце - «Нехай все створіння оспіває», реж. Михайло Банковській, Україна, Сімферополь;

1 місце - «Прости», реж. Віктор Завальнюк.

«Во время запису кліпу у мене лилися сльози, я відчув цю пісню, переоцінів цінності. Зупініться, можливо, ми когось недолюбили чи недопробачілі, це гарний час, аби все Изменить. Дякую за світло від фестивальних творів, много робіт торкнуло мого серця. Пам'ятайте, что ми є сіль землі и є світло ее, так давайте будемо вершіті ЙОГО волю », - подякував за нагороди один з авторів кліпу-переможця Роман Ващук.

Номінація «Кращий соціальний ролик»

3 місце - «Цвяхи», реж. Олексій Милокост, Україна, Київ;

2 місце - «Давай дружити», реж. Євгеній Ісаченко, Білорусь, Мінськ;

1 місце - «Цінуй життя», реж. Роман Гураль, Україна, Тернопіль.

Номінація «Кращий короткометражний документальний фільм»

3 місце - «Художник», реж. Юрій Захватаєв, Україна, Дніпродзержинськ;

2 місце - «Молитва», реж. Світлана Сокіл, Україна, Київ;

1 місце - «Довіра», реж. Сергій Шараєвській, Україна, Луцьк.

Номінація «Кращий фільм для дітей»

2 місце - «Син прокурора рятує короля», реж. Оксана Холодова, Росія, Москва;

1 місце - «Хтось поруч.Зустріч », реж. Марія Ховенко, Росія, Москва.

усі переможці

Окрему подяку вислови представник Беларуси зі студії На имя Святого Іоанна воїна, Які були зворушені теплим прийомом та кількістю Нагороди: «Ми Хочемо зніматі світле та добре кіно. Альо хочеться, щоб его бачили НЕ только люди у залі, а й більш широка публіка, через телебачення та інші засоби. Те ж давайте делать гарне кіно разом! »

Варто Зазначити, что білоруська студія активно шукає гарних письменників та сценарістів, а такоже усіх, хто має Ідеї относительно создания фільмів на Християнсько тематику. Отже, если у вас є конкретні та Практичні Ідеї, прохання надсилати листи на адресу: eroma@obitelstudio.org (Романенкова Олена Євгенівна).

Особисту подяку від Новомедіа та журі получила молода режисер из России, Ярославля, Тетяна Комягіна, яка представила ігровий короткометражний фільм «Різдво наосліп». «Для мене це велика честь и шана, я просто в шоці. У Россию я повертаюсь з купою емоцій. Для мене це вклад не лишь у християнське мистецтво, а й у творчість загалу », - прокоментувала приємно здівована володарка спеціального призу.

Кадр з фільму "Владика Андрей" Головний приз кінофестівалю, Гран-прі, получила команда, яка представила фільм «Владика Андрій» про митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Приз получил відомі українські режисери Олесь Янчук та Михайло Шаєвіч. Члени журі відзначілі особливо майстерність творців, а такоже професійну режисуру, драматургію та ідею стрічки.

«Це дуже зворушлівій момент. Ми робілі цею фільм дуже щиро, а тому особливо вдячні за подібну оцінку Нашої роботи. Вітаємо народження нового кінофестівалю, певні, что з такою назв та духовністю ВІН стані дуже важлівім для нашого Суспільства. Ми намагатімемось нести самє ЦІ цінності через призми екранів », - підкреслілі смороду во время Промови.

Шаповалов После цього президент фестивалю додатково вручивши Їм «Знак пошани» у виде орденів від Спілки християнського письменників України.

Голова заходу Шаповалов подякував усім учасникам та гостям, урочистих закрити Перший кінофестиваль «Світло» та пообіцявші більш грандіозне продовження у Наступний году. Зі свого боку хочеться побажаті успіху Організаторам, більш шірокої аудіторії та Нових цікавіх, світлих творінь. Хочеться сподіватісь, что фестиваль «Світло» матіме тієї самий світлий шлях, на Який ВІН заслуговує.

Варто Додати, что усі роботи з події всі бажаючі зможуть переглянутися на телеканалах CNL, «Культура» та «Глас». Смороду будут транслюватісь найближче годиною.


Джерело: risu.org.ua

«Світло», что зігріє
Следующего тижня у Києві состоится перший кінофестиваль

Ярослава Музиченко
«Ми Хочемо, щоб на екранах телевізорів и в кінотеатрах более показував фільмів моральних, якісніх, Які надіхають делать добро и буті добрими», - каже «УМ» заступник директора Першого християнського кінофестівалю «Світло» Світлана Тимошенко. Фестиваль состоится з 26 по 28 вересня у столичному Будинку кіно. Є надія, что невдовзі фільми-переможці ми побачимо й на українських телеканалах.

Організаторі фестивалю вірішілі об'єднати творчих людей, Які знімають «кіно без насилля», и создать платформу для популярізації «світлого, культурного, просвітніцького кіно» в Україні й за кордоном. Передбачало, что це актівізує Християнсько інтелектуалів та митців и поспріяє українській культурі загаль. «Ми отримай на диво много заявок від авторів фільмів, - розповідає Світлана Тимошенко. - даже НЕ змоглі усіх робіт Прийняти. Аджея фестиваль проводитися Вперше й обмеження у часі - всього 16 годин для перегляду. Дуже багато робіт надіслали из России, достаточно - з України, відгукнуліся Білорусь i США. Чи не всі з надісланіх робіт віконані на високому професійному Рівні, но, Безумовно, є стрічки, варті показу на широкому екрані ». І тут важліво, щоб фільми були НЕ лишь «ідеологічнімі», а й майстерня зняти и новаторськімі з мистецького подивимось. «Ми намагаємося сделать програму не так релігійною, як загальнолюдського, что спонукає до роздумів, до перегляду свого Ставлення чи поглядів на основе моральності, - пояснює Світлана. - Християнські фільми ма ють зацікавити НЕ лишь активістів церковних парафій чи священіків, а й широкий Зага, щоб ЦІ Ідеї та цінності стали значимими для багатьох прошарків нашого Суспільства ». Тому до журі конкурсу запросили відомого режисера, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Іллєнка та художника-постановника около 60 фільмів, члена Национальной спілки кінематографістів України Віталія Яська.

У фестивалі беруть участь понад 30 студій iз чотірьох стран - України, Беларуси, России й США - ОКРЕМІ режисерів. Кожна зі студій предложили по кілька фільмів, СОЦІАЛЬНИХ роликів, музична кліпів. Во время показу в Будинку кіно НЕ буде розділення за жанрами - ігрові фільми чергуватімуться з документальними, роликами и кліпамі. Фестиваль - екуменічній, тут можна буде Побачити роботи представителей різніх Християнсько конфесій. Організаторі запрошуються такоже представителей керівніцтва різніх церков України.

Цікаво, что оргкомітет шукав РОБОТИ НЕ лишь Драматичні й Трагічні, а й комічні. Аджея Вплив від веселого фільму годиною буває більшім, чем від трагічного. Переважно це фільми виробництва «Студії у имя святого Іоанна воїна» з Беларуси. Утім загаль и кліпи, й соціальні ролики, й документальні та ігрові фільми свiдчать про ті, что ми, люди, не всегда все робимо правильно, и бувають моменти, коли найбільше, что Можемо сделать, - це звернути до Бога. І почату делать добро. Скажімо, звернути Рамус на вбогі сім'ї з дітьми в напівзруйнованіх селах Дніпропетровщини (фільм «Поламані долі» Максима Чорномора). Чи взяти приклад Із родини британських пенсіонерів Леонардо й Патрісії Джой, Які переїхалі в Україну й тут віховують сиріт. Чи згадаті про людей, Які пережили в роки Війни Катастрофу (фільм «Молитва» Київської режисерки Світлани Соколенко, ТРК «Надія»). Звісно, прозвучить и тема абортів. «Я чекаю, коли ти візьмеш мене на ручки», - промовляє до дівчини, яка замисли дітовбівство, ее «плід» (ролик «Ненароджене дитятко» Володимира Чорномора з Тернополя). Гості фестивалю побачать и 20-хвилинах фільм «180 градусів. Гімн любові »Валентини Грешуненко з Київської студії« Еммануїл »- про Християнсько віру в жітті славетної співачкі Анни Герман. Такоже буде демонструватіся фільм «Художник» відомого телеведуча Християнсько програм и режисера Юрія Захватаєва - про долю надзвичайного митця Анатолія Алексєєва, что проілюстрував атлас з анатомії, за Яким студенти-медики досі вівчають будову тела. ВІН, адвентист, так и не получил диплома про вищу освіту, бо НЕ відрікся віри в Бога. Однако працював на кафедрі Харківського медінстітуту, малювать и тіражував діафільмі про здоровий спосіб життя, оформлював и відавав підпільні часописі.

Буде на кінофестівалі й Особливий показ - фільм «Владика Андрей» Олеся Янчука, зняти на кіностудії ім. Олександра Довженка. Це стрічка про життя однієї з найвідатнішіх постаті української історії - митрополита Шептицького. ВІН вже транслювався на Українському телебаченні. Утім більшість фільмів фестивалю - це Відкриття для шірокої громадськості. «Ми Хочемо підтрімуваті авторів таких стрічок, особливо молоді таланти, - каже Світлана Тимошенко. - Деякі з них зовсім НЕ ма ють возможности Показувати свои твори на телебаченні, бо за це зазвічай треба платіті. А наші інформаційні партнери Вже заздалегідь ПОГОДИЛИСЯ Показувати фільми переможців. Це християнські телеканали, зокрема CNL i ЦК (Центральний Канал), зацікавівся співпрацею и телеканал «Культура». Утім фінансування самого фестивалю Наразі обмежується добровільнімі пожертвує. «Сейчас є спонсори інформаційні, шоколадні, Видавничі, но немає меценатів ФІНАНСОВИХ, - каже заступник директора заходу. - А це важліво, бо ми Плануємо делать фестиваль щорічнім, ще й Упродовж року організовувати Різні Просвітницькі заходи ».


Джерело: Україна молода

Перший кінофестиваль «Світло»

Лише духовне и моральне кіно. У столице пройшов перший хрістіянській кінофестиваль «Світло». На ньом показали тридцять Чотири стрічки як ігрові, так и документальні.

Ініціатором кіноподії Виступ Спілка християнського письменників України. Самі організаторі даже НЕ очікувалі, что перша ластівка стані НЕ лишь успішною в Україні, а й зацікавіть закордонний режісерів.

Кінофестиваль «Світло» має на меті пропагуваті в Україні моральне кіно. ВІН Виступає за формат фільмів, передач, відеотворів, в якіх НЕ буде місця насильству та аморальності.

Від контентовіх обмежень якість стрічок НЕ постраждала. У цьом запевне члени журі, среди якіх низька іменітіх кіно та телефахівців.

В течение трех днів Глядачі малі змогу продівітіся повнометражні, короткометражні документальні та ігрові роботи, фільми для дітей, соціальні ролики та музичні кліпи. Організаторі відзначілі нагородили авторів найкращих відео творів, среди Іншого переможці получил и цінні книги.

Кінофестиваль «Світло» - це платформа для збору, пропаганди світлого, культурного, просвітніцького кіно в Україні и за кордоном, тож, як запевне організаторі, з шкірними роком ВІН лишь набіратіме обертів.


Анна Строкань. Євген Полінкевич. «Новини культури».

Телеканал "Глас" про кінофестивалі "Світло"


Наталія Дробязко, Телеканал "Глас".

У Києві состоялся перший кінофестиваль «Світло»


Олена Козленко, Костянтин Маніліч, «Вісті Надії».

У Києві відбулося відкриття першого міжнародного кінофестивалю «Світло» (відео)

У будинку Кіно відкрився перший міжнародний кінофестиваль «Світло». Це платформа для світлого, культурного і просвітницького кіно, де немає місця аморальності і насильства.

Організатор кінофестивалю, Спілка християнських письменників України, є ініціатором оригінальних, що не мають аналогів в Україні проектів, серед яких: фестивалі християнської публіцистики, поезії, номінація «Людина року в українському християнстві» і багато інших. СХПУ зацікавлений в реалізації своїх проектів, бажаючи підняти українську християнську інтелігенцію, а також розвивати українську культуру, покращувати духовне, моральне стан суспільства.

Костянтин Шаповалов, президент кінофестивалю «Світло», глава СХПУ: "Це ініціатива Спілки християнських письменників України. Ми розуміємо, що письменники мають відношення до кіно, до телепродукту, до кінопродукту, тому що на наші романи, розповіді, повісті знімають. Мені здалося природним, якщо СХПУ почне таку справу і проведе перший всеукраїнський християнський фестиваль. Ідея була укладена в тому, що дати альтернативу тому кіно і тому телепродукту, який ми бачимо на екрані, тобто це насильство, кров, вбивство, розпусту і так далі. Тобто хотілося дати альтернативу у вигляді морального кіно, у вигляді інтелектуального, культурного кіно, де б пропагувалися б непорушні біблійні моральні цінності ".

Межденоміціонний кінофестиваль «Світло» зібрав режисерів, кіно-і телестудії з України, Росії, Білорусії, Грузії, Ірану і США. Спектр фільмів-учасників різноманітний: повнометражні, короткометражні документальні та ігрові роботи, фільми для дітей, соціальні ролики і музичні кліпи.

Олександр Соколенко, редактор газети «Мислитель»: "Ті фільми, які тут показують, можливо, у них різний професійний рівень, але у всякому разі, вони все піднімають дуже хороші теми. Останній фільм, який ми зараз дивилися, про зламані долі, про дітей, - це дуже добре видно. Тема така, яка будь-якої людини візьме за серце. Слава Богу, що взагалі такий фестиваль з'явився зараз, думаю, у нього велике майбутнє ".

Вероніка Демченко, журналіст: "Дуже сподобалося, дуже зворушливі були ролики, особливо з огляду на, що це перший день, я уявляю, якою буде другий день і третій. Здивувало приємно те, що все-таки не тільки з України були представлені роботи, але і ще і з інших країн. Кожен ролик по-своєму зворушливий. Ми в перерві обговорювали фільм "Цвяхи", сподобався фільм про дитячий будинок, дитячої радості ".

Борис Грісенко, головний рабин КЕМО: "Уявляєте, ми тільки прийшли і перший фільм, який ми подивилися," Молитва "- це серія інтерв'ю з українцями, які в дитинстві були свідками розстрілу євреїв, і з тими, що вижили. Ясно, що це фільм дуже серйозний. Вражаюче, хоча зрозуміло, що я в цій темі з дитинства, особливо напередодні річниці 29 вересня - річниці розстрілу в Бабиному Яру. Я думаю, це важлива картина. Також останній, про Анну Герман студії "Еммануїл", дуже нестандартний фільм. Для мене, звичайно, подача ролика соціального проти абортів не по моїм смакам, але важливо. Я дуже задоволений, що я потрапив сюди ".

Кінофестиваль - це щорічна подія, яка з кожним роком тільки набиратиме обертів. Майбутніх переможців першого християнського кінофестивалю "Світло" очікують нагороди, виконані у витонченому стилі з високоякісних матеріалів. Дизайн символізує полум'я свічки, що горить, виконане в елегантному мінімалістському стилі.

 

Інформаційне Агентство CNL-NEWS

 

Фестиваль кіно «Світло»


Олександра Світла. Олег Зорін. «Православний вісник».

Кліп Романа Ващука посів перше місце на фестивалі "Світло"

Відео українського виконавця Романа Ващука на пісню «Прости» посів перше місце на кінофестивалі «Світло» в номінації "Музичний кліп".Про це Християнському Мегапорталу повідомив сам Ващук.

Перший християнський міжконфесійний кінофестиваль «Світло» відбувся в Києві 26-28 вересня.

«Керівником процесу зйомки був сам Господь, планувалися одні локації, поки до них їхали, відзняли зовсім інші. Сценарій також зазнавав суттєвих змін. Буду дуже радий, якщо це відео послужить багатьом щоб задуматися про життя. Поділяю успіх з усією командою і, звичайно ж, з виконавцем пісні Романом Ващуком, який ідейно надихав », - сказав режисер відео Віктор Завальнюк.

«Дуже радий був взяти участь в такому масштабному подію. Деякі фільми торкнулися до глибини серця, - підкреслив Роман Ващук. - Теми робіт пронизують своєю гостротою і значущістю ».

«Скільки в нашому середовищі ситуацій і обставин, які потребують наших руках. Дякую організаторам і всім учасникам. Думаю, що цей фестиваль покликаний бути "рупором" моралі і духовності в сучасному світі, який все більше і впертіший вкорінюється в порочних і абсурдних переконаннях. Многая літа "Світла" ». - побажав співак.

Він також висловив подяку режисерові Віктору Завальнюку і його студії JCMedia за відео «Прости». «Нам вдалося передати частину того глибокого змісту пісні Володимир Калацей. Текст пісні закликає переосмислити і переоцінити мотиви, цілі, думки і відносини нашому житті. Слава Богу за Його прощення і за те, що ми можемо бути сіллю і світлом », - сказав Ващук.

Кінофестиваль «Світло» - це платформа для збору, пропаганди світлого, культурного, просвітницького кіно в Україні і за кордоном. Він виступає за формат фільмів, передач, відеотворів, в яких не буде місця насильству і аморальності.

Організатором кінофестивалю є Спілка християнських письменників України, який завжди був ініціатором оригінальних, що не мають аналогів в Україні проектів, серед яких: фестивалі християнської публіцистики, поезії, номінація «Людина року в українському християнстві» та інші.

Головною сферою зацікавленості в реалізації своїх проектів СХПУ бачить підняття української християнської інтелігенції, а також розвиток української культури, поліпшення духовного, морального стану суспільства.


Джерело: InVictory

Нагору